#Zostańwdomu, ale… poznaj cenne wskazówki!

Hasło #zostańwdomu jest stałym elementem towarzyszącym walce z pandemią na całym świecie. Zdarzają się jednak różne okoliczności, które powodują, że opuszczenie domu staje się koniecznością. Obserwując różne dyskusje oraz analizując pytania, z którymi zwracacie się Państwo do naszych ekspertów poprzez Infolinię, czat czy email przygotowaliśmy zestaw kilku wskazówek, których przestrzeganie jest dla nas wszystkich kluczowe.

  • #zostańwdomu – ale jeśli musisz iść do apteki, pamiętaj o… przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, stosowaniu się do zaleceń personelu aptecznego, kupowaniu jedynie niezbędnych leków, zachowaniu spokoju i cierpliwości (realizacja recepty może potrwać dłużej niż zwykle).
  • #zostańwdomu – ale jeśli musisz iść do sklepu, pamiętaj o… zachowywaniu odległości od innych osób, korzystaniu z żeli odkażających, zakładaniu rękawiczek, unikaniu dotykania twarzy, płatnościach bezdotykowych, godzinach dla seniorów (od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia).
  • #zostańwdomu – ale jeśli musisz iść na spacer z psem, pamiętaj o…  zachowaniu odległości min. 2 m od innych osób podczas całego spaceru. Nie idź w miejsca objęte zakazem przebywania, takie jak parki, zieleńce, promenady, bulwary, ogrody botaniczne i zoologiczne, czy ogródki jordanowskie. Przemieszczać się możesz w grupie max. dwuosobowej (nie dotyczy to rodzin).
  • #zostańwdomu – ale jeśli musisz iść do pracy, pamiętaj o… zachowywaniu 2 m odległości od innych osób podczas drogi do pracy, stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa (np. prawidłowe mycie rąk, korzystanie z płynów dezynfekujących, używanie rękawiczek). Będąc w drodze do pracy nie musisz mieć przy sobie zaświadczenia od pracodawcy.
  • #zostańwdomu – ale jeśli chcesz zażyć świeżego powietrza, pamiętaj o… zachowaniu odległości min. 2 m od innych osób podczas całego spaceru. Nie idź w miejsca objęte zakazem przebywania, takie jak parki, zieleńce, promenady, bulwary, ogrody botaniczne i zoologiczne, czy ogródki jordanowskie. Sport możemy uprawiać w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to rodzin).
  • #zostańwdomu – ale jeśli Twoje zwierzę potrzebuje pomocy weterynaryjnej, pamiętaj, że taki dojazd wchodzi do katalogu niezbędnych codziennych potrzeb i jest dozwolony. Pamiętaj o zachowaniu odległości min. 2 m od innych osób podczas podróży do poradni weterynaryjnej, na miejscu stosuj się do zaleceń personelu.
  • #zostańwdomu – ale jeśli pomagasz osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu – możesz się przemieszczać w ramach tej działalności. Pamiętaj o zachowywaniu odległości min. 2 m od innych osób i przemieszczaniu się jedynie w grupie do dwóch osób (nie dotyczy to rodzin).
  • #zostańwdomu – ale jeśli Twoje dziecko potrzebuje wyjść z domu pamiętaj, że obowiązuje zakaz przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki dorosłego.
  • #zostańwdomu – przekonuj/nakłaniaj do tego innych. Bądź odpowiedzialny za innych. Jeśli czujesz się źle – nie wychodź! Chroń siebie i innych przed zachorowaniem. Jeśli tylko jest to możliwe, wszelkie sprawy załatwiaj zdalnie. Korzystaj z zakupów wysyłkowych. Pamiętaj, że za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen HTML5 Video

Więcej
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów