Wskazówki: Jak myć telefon?

Wszyscy wiemy, jak ważne jest w obecnej sytuacji regularne, prawidłowe mycie rąk, ale co z oczyszczaniem przedmiotów?

Poradnik jak prawidłowo czyścić telefon:

  1. Wyłącz telefon i zdejmij z niego pokrowiec.
  2. Nie stosuj żeli odkażających do rąk, chemii domowej ani szorstkich chusteczek. Mogą one uszkodzić warstwę ochronną ekranu.
  3. Najlepiej sprawdzi się zwykłe mydło i woda.
  4. Zwilżoną wodą z mydłem ścierką z mikrofibry delikatnie przecieraj powierzchnię telefonu ze wszystkich stron.
  5. Uważaj, żeby wilgoć nie dostała się do żadnych otworów telefonu, ponieważ nawet telefony wodoodporne z czasem mogą tracić ochronę.
  6. Na koniec przetrzyj telefon czystą ścierką z mikrofibry, aby go osuszyć.

Badania potwierdzają, że jest to skuteczna metoda na pozbycie się większości bakterii i wirusów z powierzchni Twojego telefonu.

Niektórzy producenci dopuszczają używanie specjalnych chusteczek do elektroniki, nasączanych alkoholem izopropylowym.

Istnieją także specjalne urządzenia wykorzystujące promieniowanie UV do odkażania telefonu. Nie powinny one uszkodzić telefonu, ale niektóre telefony bądź ich pokrowce mogą z czasem tracić swój kolor.

Niezależnie od użytej metody odkażania telefonu pamiętaj, że jak tylko ponownie dotkniesz telefon, zaczniesz przenosić na niego kolejne drobnoustroje, więc pamiętaj o regularnym i dokładnym myciu dłoni!

Piśmiennictwo:

BBC News. Coronavirus: How to clean your smartphone safely. BBC 2020. https://www.bbc.co.uk/news/av/technology-51863924/coronavirus-how-to-clean-your-smartphone-safely Dostęp online 19.03.2020.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen HTML5 Video

Więcej
Nowa funkcjonalność strony – Interaktywna Mapa Zagrożeń