Webinar – Doświadczenia Farmaceutów w czasie pandemii Covid-19

W przededniu Międzynarodowego Dnia Farmaceuty zapraszamy na bezpłatne, webinarowe spotkanie podczas którego wspólnie z zaproszonymi Farmaceutami i Technikami Farmaceutycznymi podzielimy się doświadczeniami wyniesionymi przez nich z pracy w czasie pandemii. Spotkanie odbędzie się w formule online w ramach akcji #FarmacjadlaFarmaceutów

Nasi Goście podzielą się z Wami sporą dawką wiedzy o swoich doświadczeniach z zakresu walki z pandemią COVID-19.
Webinar odbędzie się za pomocą Facebook Live.

Sprawdźcie również: www.informacjekoronawirus.pl/webinarium

W dobie pandemii koronawirusa polscy Farmaceuci stanęli na froncie walki o zdrowie i bezpieczeństwo milionów Pacjentów.
Do udziału w kolejnym webinarze, realizowanym przez Polską Grupę Farmaceutyczną w ramach inicjatywy wsparcia Farmaceutów #FarmacjaDlaFarmaceutów, zaprosiliśmy Farmaceutów i Techników Farmaceutycznych, aby wspólnie podzielić się doświadczeniami wyniesionymi z pierwszych tygodni pandemii.

– z jakimi wyzwaniami mierzyli się w dobie pandemii Farmaceuci i Technicy Farmaceutyczni?
– jak oceniają swoją rolę podczas pandemii? Jak polska farmacja poradziła sobie z koronawirusem?
– w jaki sposób zabezpieczyć personel apteczny przed ryzykiem zarażenia?
– jakie wnioski z dotychczasowych doświadczeń powinna wyciągnąć Służba Zdrowia i Ci, którzy nią zarządzają?
to tylko przykładowe pytania, z którymi zmierzą się nasi Goście.

Zapraszamy oczywiście do przesyłania swoich pytań – postaramy się udzielić odpowiedzi na wszystkie!

⏰ Odpowiedzi na te i wiele innych waszych zagadnień poszukamy podczas nadchodzącego Webinaru już w najbliższą środę – 13 maja o 21:00!

Swoją wiedzą podzielą się z nami specjaliści:

– dr n. farm. Piotr Merks – przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Farmacji, sekretarz generalny Europejskich Związków Zawodowych Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPhEU). Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki. Przez ponad 11 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.

– Marta Jędrasik
Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Końskich, a następnie Policealnego Studium Farmaceutycznego w Warszawie, od 2009 roku z tytułem Technika Farmaceutycznego.
W latach 2009 – 2013 zdobywała doświadczenie w aptece MSWiA w Warszawie, poznając tajniki pracy początkowo jako stażysta, a następnie Technik Farmaceutyczny.
Obecnie związana z jedną z warszawskich sieci aptek. Od 2018 roku Członek Naukowej Rady Farmaceutycznej w Cosmedica.

– Magdalena Głuszko
Urodziła się i wychowała w Polsce, aczkolwiek od trzynastu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Od piętnastu lat jest technikiem farmacji. Wykształcenie zdobyła w Polsce, gdzie odbyła również dwuletni staż. Od jedenastu lat z zamiłowaniem praktykuje w zawodzie na terenie Anglii, dziewięć lat w aptekach Lloyds Pharmacy a od niemalże dwóch w Miejskim Szpitalu w Peterborough. Uważa, że jej praca jest niesamowicie pasjonująca i satysfakcjonująca.

– mgr Karolina Arciszewska, farmaceutka, doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na wydziale Chemii Organicznej. Manager aptek. Prelegentka w warsztatach „Farmaceuci bez Granic” prowadzi szkolenia z zakresu współpracy między lekarzem a farmaceutą oraz receptury aptecznej.  Dystrybutor kosmetyków.

– dr n. med. Walentyn Pankiewicz, farmaceuta
W aptece (niemal) nieprzerwanie od 17 lat. W tym czasie można powiedzieć, że poznałem wszystkie aspekty farmacji. Rozpoczynałem pracę jako stażysta w aptece szpitalnej, gdzie przerobiłem tonę receptury. Zaraz potem apteka przy pogotowiu ratunkowym – nie było łatwo, ale też nie było nudno. Po drodze osiedlowa apteka, chwila przerwy na doktorat. Później znów apteka – tym razem już jako kierownik w kilku sieciowych aptekach oraz krótko koordynator niewielkiej sieci. Od 5 lat w aptece specjalizującej się między innymi w recepturze, gdzie pełnię rolę kierownika.
Od 2010 roku Członek Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Wielkiej Brytanii.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen HTML5 Video

Więcej
Webinar XI: Opieka farmaceutyczna nad pacjentem onkologicznym.”