Premier: Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Działamy w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą – poinformował Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (RZZK).

Zdecydowaliśmy się na ten krok, który teraz wprowadzają Francja i Niemcy, które przyznają, że podjęły go za późno – mówił premier. Jak dodał, my chcemy wprowadzić go na czas.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd wprowadza środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. Koronawirus to realne i globalne zagrożenie. WHO proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. W poczuciu odpowiedzialności wolimy zapobiegać niż leczyć – podsumował.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne i dotykają działalności obywateli, mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Jak poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, od wczoraj na granicach funkcjonują w pięciu miejscach punkty kontroli sanitarnej. Wszystko przebiega bardzo sprawnie – ocenił.

Do dzisiaj nie stwierdzono żadnego przypadku zarażenia wśród studentów, także studentów zagranicznych przyjeżdżających do Polski, ani wśród naukowców – mówił wicepremier Jarosław Gowin w odniesieniu do sytuacji na uczelniach wyższych. Podkreślił, że już tydzień temu zostało wydane zalecenie władzom uczelni, aby zawiesić współpracę międzynarodową, zwłaszcza wymianę studentów i udział polskich naukowców w konferencjach zagranicznych.

Minister Dariusz Piontkowski mówił o przepisach, które pozwalają dyrektorom szkół na elastycznie reagowanie na to, co dzieje się w rejonie poszczególnych placówek oświatowych.

Źródło: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-podjelismy-decyzje-o-odwolaniu-wszystkich-imprez-masowych.html

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen HTML5 Video

Więcej
Pracujesz zdalnie? Zapewnij sobie bezpieczeństwo pracy na komputerze!