Pięć nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce
Foto tvn24.pl

Pięć nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce

W piątek i sobotę, 6 i 7 marca 2020 roku, potwierdzone zostały kolejne osoby zakażone koronawirusem w Polsce.

Obecnie mamy sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem, czują się dobrze i nie ma żadnego zagrożenia dla ich życia – poinformował przedstawicieli mediów Minister Zdrowia, Pan Łukasz Szumowski.

Teraz w Polsce jest sześciu pacjentów, u których zdiagnozowano nowego koronawirusa. W sumie zostało wykonane ok. 900 testów, w tym sześć wyników było dodatnich.

Zgodnie z raportem Głównego Inspektora Sanitarnego z 6 marca z godz. 16 hospitalizowanych jest 128 osób, kwarantanną domową objętych – 1299, a w nadzorze sanitarnym – 6184.

– Nie mamy żadnego pacjenta, który jest w stanie zagrożenia życia – podkreśla prof. Szumowski. 

Minister zdrowia podał, że wśród ponad 40 osób, które jechały razem z pacjentem zero, na dziś tylko jeden wynik jest pozytywny.

– Wszystkie osoby z autobusu miały pobrane próbki do badań – podał prof. Szumowski. – Mamy wyniki kilkunastu pacjentów i tylko  ten jeden wynik jest pozytywny. Czekamy na wyniki kolejnych próbek.

Badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, prowadzone są już w 13 laboratoriach w Polsce. Próbki badane są już m.in.: w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym oraz laboratoriach w Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku oraz Kielcach.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

– Częste mycie rąk używając mydła i wody.

– Przy kasłaniu i kichaniu zakrywanie ust i nosa.
– Zachowanie co najmniej metra odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen HTML5 Video

Więcej
Infolinia MSZ ws. przekraczania granic